Trükitehnikad
Teenused
Meie pakutavad teenused ja trükitehnoloogiad on segu majasisest tootmisest ning parimatest tehnoloogiatest, mida tarnijad pakuvad.
Valdava osa trükist ja kogu disaini teeme ära oma majas. Meie kaks tubli disainerit Helje ja Aaron aitavad nii logode ümberjoonistamisega kui kõikvõimalike toodete ning pakendite kujundamisega.
Lisaks trükkimisele ja disainile, on meile oluline, et saaksime Sind aidata ka:
kinkekomplektide komplekteerimisel
nimeliste kingituste tegemisel
kingituste pakkimisel firma disainiga pakendisse
kingituste ladustamisel meie laos
keskkonnasõbralike toodete valimisel
kiirtarnega
eritellimusel valminud toodetega
Tampotrükk
Tampotrükk (pad printing - Wiki) on kõige levinum meetod, millega saab toodetele kanda sümboolikat ja kirja. Trükkimisel kantakse kujutis pinnale templi põhimõttel, kujundus trükipadjal on peegelpildis.
Enamasti kantakse tampotrükiga logosid ja kirja esemetele, mis on väikesed ja kõva pinnaga – näiteks kirjutusvahendid, võtmehoidjad, kellad, tulemasinad, mälupulgad, mapid, märkmikud jne. Võimalik on trükkida igasuguse kujuga toodetele, ka kumeratele ja nõgusatele pindadele. Tampotrüki suurimaks eeliseks on see, et ka väiksed kirjad ja kujutised jäävad veatud ja selged. Figuurid on väga täpsed ja isegi väike kirjatüüp on tampotrükis tehtuna korrektne ning paistab hästi välja.
Tampotrükk paneb tehniliselt paraku ette ka mõned piirangud. Nimelt on piiratud trükitava pinna suurus. Tootest ja selle kujust sõltuvalt on maksimaalne mõõt 75 x 75 mm. Peale selle on mõnikord piiratud ka trükitavate värvide arv, sest igale üksikule värvile on tarvis teha oma trükiraam ja seadistus. Seetõttu võib väikeste tootekoguste puhul olla värviliste kujutiste trükkimine üpris kulukas ja sel puhul soovime eelistada UV-trükki.
Tampotrüki puhul sõltub hind trükitava kujutise värvide arvust, toote keerukusest ning kogusest. Täpsema info ja hinnapakkumise saamiseks võtke meiega ühendust!
Vaata videost lähemalt, kuidas me tampotrükki teostame.
Siiditrükk
Siiditrükki (screen printing -Wiki) kasutatakse enim siledapinnalise tekstiili ning kruuside ja joogipudelite trükkimisel. Siiditrüki tehnoloogia toimib järgmiselt: kujutis kantakse trükitavale pinnale läbi trükisiidi, mis on pingutatud raamile. Siiditrükki saab teostada ka ringtrükina ja sellel on oluliselt suurem trükipind (39 x 47 cm)kui tampotrükil. Iga värv kantakse tootele eraldi, maksimaalselt saab trükkida 8 värviga. Seetõttu on värvilise trüki korral vaadata, et tootel oleks n-ö kinnituskoht (kruusidel näiteks sang), mille järgi saab tooted masina alla paika sättida.
Trüki ettevalmistamiseks tuleb kõigepealt sisestada soovitud kujutis graafikaprogrammi. Õige värvitulemuse saamiseks kasutatakse Pantone Matching System (PMS) värvisüsteemi. Kui failid on korralikud, siis tehakse nende põhjal värvilahutus ja prinditakse trükikiled, mis omakorda valgustatakse raamile. Raamid vajavad seejärel spetsiifilist hooldust, et trükisiidist eemalda värviga katmata kohad ja just nende kohtade kaudu jõuab hiljem värv kangale/kruusile. Trüki kinnistumiseks ja pesukestvuse tagamiseks kuivatatakse tooted kõrgel temperatuuril.
Siiditrüki hinna kujundavad tükitavate toodete kogus, trükipinna suurus ning trükitavate värvide arv. Igale värvile tuleb valmistada eraldi trükiraam ja teha trükimasina seadistus. Täpse hinnapakkumise saamiseks võtke palun meiega ühendust.
Vaata videost, kuidas valib siiditrükk kruusidele!
UV-trükk
UV-trükk on meie tootmisüksuse uusim, kuid väga hästi vastu võetud meetod, mille nimetus tuleneb sellest, et tindi kuivatamiseks kasutatakse UV valgusteid. UV printimine sobib väga paljudele materjalidele, enim trükime plastikule, nahale, puidule, metallile aga ka plexile, klaasile, paberile jne. Kõige tihedamini satuvad masina alla värviliste logodega kirjutusvahendid, tehnikatooted ning kõvade kaantega märkmikud. Trükk teostatakse kasutades CMYK-värvilahendust ning soovi korral on võimalik trükk katta läbipaistva lakiga, mis muudab trüki reljeefsemaks. Tulemus jääb kaunis kirgas ning väga vastupidav. Kuna UV trüki puhul ei ole vaja teha trükiraame, sobib see hästi väikeste koguste ning värviliste logode trükkimiseks.
UV-prindi puhul on piiranguks toote kõrgus, mis ei saa olla suurem kui 10 cm. Hind oleneb sellest kui suur on trükitav pindala ning kui palju tooteid on. Hinnaklassi teada saamiseks kasuta toote vaates olevat kalkulaatorit või küsi meilt täpne hinnapakkumine.
Graveerimine
Graveerimine ( engraving-Wiki) on laialdaselt levinud ja keskkonnasõbralik tehnoloogia, mille puhul kantakse sümboolika tootele laserkiirega põletades. Kõige levinumad materjalid, mille puhul graveerimist kasutame on puit, metall, nahk ja klaas. Graveeringu eeliseks on tohutu vastupidavus ka erinevates ilmastikuoludes ja sobib hästi ka neile toodetele, mis on aktiivselt kasutuses ja mida kulutatakse palju. Graveeringu miinuspoolena võib välja tuua selle, et graveeringu värvust ei saa muuta. Puidu puhul oleneb tulemus selles mis tooni on puit ise, roostevabal terasel jääb tulemus hall ning alumiiniumil hele, peaaegu et valge.
Graveerida saab eelkõige sileda pinnaga toodetele nagu näiteks puidust lõikelaudadele, või metallist akupankadele, aga keerutajaga masinas saame graveeringut teha ka termokruusidele. Maksimaalne graveerimise ala tasapinnalise toote puhul on 60 x 40 cm.
Hinna arvutamisel võtame arvesse toodete kogust ning graveeritava pinna suurust. Vali välja oma lemmikud reklaamkingitused ning saada meile päring!
Vaata videost, kuidas graveerimist teostatakse!
Tikkimine
Tikandi kasutusala on praktiliselt piiramatu, alustades lihtsatest T-särkidest ja fliisidest ning lõpetades kodutekstiili, kottide ja nokamütsidega.Tuleb vaid jälgida, kas tikitavat kohta on võimalik kinnitada tikkimisraami alla. Kui toodet ei saa raami vahele panna, siis on võimalik tikkida hoopis embleemile ja see omakorda tootele õmmelda. Tikandi eeliseks on kulumiskindlus ka mehaaniliste mõjude korral ja pesukestvus ning efektne tulemus.
Tikandi tegemiseks valmistatakse programm, sest tikkimisprotsessi juhib arvuti. Programmiga määratakse kõikvõimalikud parameetrid ning niitide vahetus ja värvide järjekord. Samuti piiritletakse tikandi pistete arv, mis on ühtlasi hinna kalkuleerimise aluseks – seepärast on hea teada, millisele kangamaterjalile tikand tehakse, et saaks arvestada kõikide eripäradega. Sõltuvalt toote kangast kasutatakse tikandi tugevdamiseks erinevaid alus- ja pealismaterjale. Maksimaalne tikitav mõõt on 38 x 38 cm ning niitidest kasutame peamiselt Madeira niite, mille valikus on üle 300 värvitooni. Peale harilike siidja läikega polüesterniitide kasutame ka kuld- ja hõbemetallik- ning neoonniite. Suurimaks piiranguks tikandi puhul on logo suurus, st alla 5 mm teksti ei saa kvaliteetselt tikkida. Tikkimisvõimalus on piiratud (või puudub), kui tegemist on pikkade pükste säärte, varruka otste, kinnaste, sokkide, susside ja muu taolisega.
Vaata videost, kuidas tikkimist teostatakse!