ROI

< Tagasi postituste nimekirja

Kuidas korraldada soodsalt firma suvepäevad?

Kuidas korraldada soodsalt firma suvepäevad?

Kas oled saanud ülesandeks korraldada meeldejäävad suvepäevad? Tingimuseks on aga mida soodsam, seda parem? Suvepäevad on oodatud üritus, millest mööda on raske pääseda. Miks suvepäevi korraldada? See peaks olema kõige esimene küsimus. On ju teada, et see on päris suure eelarvega ettevõtmine ning nõuab korraldajatelt palju aega ja pühendumist. Praegusel ajal on eelneva eriolukorra tõttu olnud mitmetel ettevõtetel keerulisemad ajad. Et tugevdada meeskonnavaimu ja kollektiivset ühtsustunnet, on üheks võimaluseks korraldada suvepäevad. Positiivne on see, et neid saab korraldada ka väiksema eelarvega kui ettevõte varasemalt seda teinud on. Väiksema eelarvega suvepäevad võib korraldada ühepäevalise väljasõiduna ja ilma ööbimiseta.

 

Õnnestunud suvepäevad on algusest lõpuni hoolega läbi mõeldud. Juhuse hooleks ei saa siin midagi jätta, isegi õhtuse disko lõpuaeg peaks olema kindlaks määratud. Suvepäevade kava paikapanek on väga oluline – ürituse jooksul võivad tegevuste ajad nihkuda. Külalised saavad kava jälgides tegevuste kellaaegadel paremini silma peal hoida.

 

  ‘’Parim üritus on see, mis lõpeb alles siis, kui inimesed on lõpetanud sellest rääkimise’’  –

Mason Cooley

Kui suurfirmad teevad suvepäevadest võimalikult laheda ja võimsa ürituse, mis nõuab palju aega ja raha ning seda erinevate agentuuride ja korraldajate abiga, siis seekord võiks raha kokkuhoidmiseks pigem keskenduda sellele, et toimuks palju ja see pakuks igaühele mingi emotsiooni. Paku oma töötajatele kogemusi, mida nad varem ei ole saanud. Sa võid kindel olla, et sellest üritusest räägitakse veel nädalaid kui mitte kuid. Internet on lai ja avar ning sealt leiab palju mõtteid ja tegevusi, mida oma ürituse jaoks planeerida.

Kus ja mida teha võiks?

  • Väiksemad ettevõtted saavad korraldada näiteks grillipeo mõne töötaja suures koduaias või hoopis suvilas. Seal saab iga töötaja omalt poolt panustada kas toiduga-joogiga, korraldustiimis osaledes, olles grillmeister, DJ või hoopis päeva- või õhtujuht, mõeldes välja tegevusi, filmides ja pildistades jms. Suvepäevade korraldamist ei tohiks jätta vaid niigi ülekoormatud büroojuhi õlgadele. Väga tihti võtavad ettevõtted abiks agentuurid, kes meeldejäävad suvepäevad korraldavad, kuid ise korraldades saab jaotada töötajate vahel ülesanded ära nii, et igaüks pakub mõtteid ja ideid.
  •  Korralda kontoriolümpiamängud! Sellel suvel on see eriti hea idee ja päevakohane, sest õiged suvised olümpiamängud jäävad ära. Suuremas ettevõttes võib inimesed osakonniti ära jaotada nn erinevateks riikideks nii, et igas tiimis on inimesi, kes veel teineteist ei tunne. See on suurepärane võimalus töötajate sõbrunemiseks, kes igapäevaselt nii palju kokku ei puutu. Vaata rohkem ideid kontoriolümpiamängude kohta siit.
  • Miks mitte minna ära maale? Mõnus nädalavahetus vaikuses looduse keskel, kus saab nautida tõelist suve, sauna, puhkust, toredat seltskonda ja meeldivat koosviibimist!
  • Seikluspark – sportlik tegevus tõstab adrenaliini ja pakub tegevust mitmeks tunniks ning seda võrdlemisi soodsa maksumuse eest.
  • Summer Paella Party – aiapidu hispaania muusika, roogade ja mängudega! Oskajad saavad mängida pilli taustaks ja igasse toitu veidi vürtsi lisada, mis inimeste tuju tõstab.

 Tavaliselt jääb inimestele suvepäevadest meelde toit ning seetõttu pole mõistlik hea toitlustuse arvelt kunagi kokku hoida. Toitu olgu suures valikus ja pigem rohkem kui vähem. Kui kõht täis, siis tuju hea. Arvestada võiks ka näiteks taimetoitlastega ja toidutalumatusega. Terve suvepäevade aja vältel võiks vabalt saadaval olla midagi värsket – õunad, banaanid, viinamarjad, maasikad, arbuus jm.