ROI

Stanley/Stella
Craft
Hõrk.ee

< Tagasi postituste nimekirja

Jõulud keset suve

Jõulud keset suve

Kui suve lõpp tundub liiga varajane aeg, et hakata mõtlema ettevõtte jõulukinkidele, siis mõtle uuesti. Kinkide valimise ja tellimise edasilükkamine  lõpeb tihti kiirustamisega ja ka paremad tooted ning värvivalik võivad olla otsa saanud. Võib ka juhtuda, et kui jõulukinke tellida viimasel hetkel, siis kulutatakse rohkem raha võrreldes sellega kui oleks tellitud varem. Detsember on niigi nii ettevõtete kui eraisikute jaoks kulukas kuu, seega varem alustamine aitab jaotada ka eelarve kasutust.

Varem tellijate plussid

Enne jõuluaega täidavad tarnijad oma laod suuremate kogustega kui tavapäraselt, sest tegemist on Euroopa ladudega, millest tellivad ettevõtted üle maailma. Põhimõtteliselt toimib see nagu iga teine kaubanduskeskus Tallinnas, New Yorgis või Bangkokis, kus kehtib reegel ‘’Kes ees, see mees’’. Muidugi toodetakse kaupa juurde, kuid lõpuks tuleb ette ajaline piir. Hilisemad tellijad põrkuvad olukorraga, kus tootel ei ole enam saadaval soovitud tooni – näiteks valget või punast, mis on ühed populaarseimad jõuluvärvid.

Samuti on varem tellijatel rahulikum ja kergem tellimise käik – st projektijuhtidel on rohkem aega personaalselt pühenduda kui jõuluajal ning ka kaup jõuab kohale kiiremini. Kui midagi peaks projektis valesti minema, siis on ka aega vigade parandust teha.

Tarnetsükkel

Mis saab edasi kui tellimus on kinnitatud? Roi ostuosakond tellib Sinu tellitud kauba meie lattu. Tarneaeg sõltub tarnijast ning võib olla alates 3 tööpäevast kuni 4 nädalani. Keskmine tarneaeg on 7 tööpäeva, aga näiteks ekspresstellimused jõuavad kohale 1 tööpäevaga. Kõige kiirematel jõulukuudel (oktoober, november, detsember) võivad tavapärased tarneajad pikeneda transpordifirmade ülekoormuse tõttu. Eritellimusel toodete puhul kehtivad  pikemad tarneajad – orienteeruvalt 4 – 6  nädalat, mis omakorda jõuluperioodil võivad venida veel pikemaks.

Eritellimusel tooted

Eritellimusel valmivad tooted on tehtud vastavalt kliendi soovile kindla kuju, suuruse või disainiga. Kuna tooted on custom made siis on neil enamasti ka miinimumkogus ja paarikümne toote kaupa neid tellida ei saa. Miinimumkogused olenevad tootest, üldjuhul algavad need 100 tk. Levinumad eritellimusel tooted on näiteks mikrofiiber- või froteerätikud, vihmavarjud, prillipuhastuslapid, võtmehoidjad, märkmikud jm. Kuid tegelikult on võimalik teha väga palju erinevaid lahedaid tooteid, mis on omanäolised ja silmapaistva disainiga – fantaasial tuleb lasta lennata ja Roi on selles osas heameelega abiks. Selliste toodetega saabki teha meeldejäävaid kingitusi või meeneid, mis rõõmustavad kindlasti kõiki kingisaajaid. Kindlasti tuleb meeles pidada, et selliste omanäoliste toodete valimisega tuleb alustada varakult, et leida parim hinna ja kvaliteedi suhe ning luua omanäoline disain.

Läbi aegade populaarseimad jõulukingid

Teatavasti leidub kingitusi väga laias hinnaklassis. Selleks, et teha kogu kingi valimise protsess võimalikult lihtsaks ja kiireks, on hea kui enne meie poole pöördumist mõtlete välja enda jaoks kingituste eelarve, koguse ja mis see teie arvates kingisaajale pakkuda võiks. Sealt edasi saame aidata omapoolsete ideedega. Läbi aegade on olnud palju erinevaid asju, mis on moes olnud ja taas moest läinud, kuid on tooteid, mis püsima jäänud ja on kindel, et kingitus kapi nurka seisma ei jää. 

Ühed populaarsemad jõulukingitused on:

  • Käsitöö šokolaadikomplektid
  • Toidukomplektid, mis sisaldavad erinevaid kas Eesti tootjate maiustusi, tervisest pakatavaid moose, marju, mett või hoopis suitsuvorste ja juuste, mis on pakitud praktilisele lõikelauale.
  • Tõeliselt pehme ja soe fliistekk, mille alla talveõhtutel pugeda koos tassi kuuma kakao või teega. Siit kohe üks mõte – pane kokku kingituseks fliistekk, millele lisa kruus koos kakao või puruteega
  • Stiilse disainiga, kvaliteetsed termokruusid ja -pudelid

Toodete disainimine ja personalseerimise kohta saad lugeda lähemalt siit

 

  

Praeguse ajaga arvestamine kingi valimisel

Pole olnud aastat nagu praegu, mis on meid viinud täiesti uude olukorda ja lükanud oma turvalisest mugavustsoonist välja. Kindlasti oleme ettevaatlikumad kui möödunud aastatel, aga jõulud on ju ikkagi jõulud – imeline aeg, mille juurde käib alati ka kingituste tegemine. Seda selleks, et tõsta kingisaajate positiivsust, ühtekuuluvustunnet ja emotsioone. On lahtine, kuidas tulev sügis/talv kujunevad, kuid sellest ei tasu lasta end heidutada. Kingitust valides mõtle, mis oleks talvisel ja külmal ajal kasulik, meeldiv ja vajalik kingitus ning samuti kuidas kingitus saajani toimetada.. Kui peaks taas tulema aeg, kus teeme tööd kodukontoritest, siis on hea kui kingitusi saaks saata kulleriga või posti teel. Sellisel moel kingitust saada oma tööandjalt või koostööpartnerilt teeb kindlasti südame soojaks. Pakend peaks hoidma toodet tervena kogu teekonna. Kui tuleb riigis taas eriolukord, siis oled Sina see, kes on ette mõelnud ja juba õiged sammud astunud.

Tõeliselt põneva kingituse leidmine võib tunduda raske ülesandena, kuid kogemuse põhjal ütleme, et õigel ajal alustades on see olla põnev ja vahva teekond!